Ženský ráj

Fakt67

 

Městečko Noiva do Cordeiro je domovem pro více než 600 žen, většině z nich je mezi 20 – 35 roky. Část z nich je již vdaná ale jejich manželé žijí a pracují v jiných městech

Většina tamních obyvatelek by na svůj systém nedala dopustit. Tvrdí, že společnost řízená ženami je mnohem méně náchylná ke konfliktům a věci se řeší společnou dohodou všech zúčastněních (což je populární například u oblečení).  V podstatě všechno v tomto městě je k dispozici všem jeho obyvatelkám a o vzájemnou pomoc není nikdy nouze. Dokonce se za společné úspory kupují i věci jako velkoplošná obrazovka na sledování telenovel a podobně.

Co se historie týče, tak městečko bylo založeno roku 1891 ženou jménem Maria Senhorinha de Lima. Maria byla vyhnána ze svého domova poté, co byla obviněna s cizoložství a katolická církev jí exkomunikovala. Postupně se k ní v jejím vyhnanství přidávali další ženy (často prostitutky) a komunita pozvolna rostla.

V roce 1940 přišel do osady Evangelický pastor Anisio Pereira a hned se mu zde zalíbilo. Ihned po té, co se rozkoukal, pojal za ženu jednu místní 16. letou slečnu a ujal se ve městě pasení svých církevních oveček. Nicméně začal ve městě zavádět velmi přísná pravidla zakazující pití alkoholu, poslech hudby, stříhání vlasů a používání jakékoliv antikoncepce.

Když v roce 1995 pastor zemřel, ženy si konečně oddechly a usmyslely se, že už jim nikdy žádný muž nebude diktovat, co smí a co ne. Své syny vyhánějí z osady jakmile dosáhnou věku 18. let a muže některé z nich strpí na víkendy. Jak se zdá, tak jim to funguje až do dnes … Co říkáte, je to ženský ráj, či jejich peklo? :)

Zdroje pro tento fakt: (ENG – dailymail.co.uk) (ENG – elitedaily.com) (BRA -facebook.com)

Comments are closed