Lak proti znásilnění

Fakt66

Lak je produktem nového startupu ( Undercover Colors) amerických studentů ze Státní Univerzity v Severní Karolíně, který již získal grant ve výši 100.000 dolarů. Po aplikaci na nehet mění lak své zbarvení při přímém kontaktu s tekutinou obsahující jednu ze třech nejčastějších drog používaných při znásilnění (zatím s těmito třemi: Rohypnolem, Xanaxem a GHB).

Stačí kápnout trošku pití brčkem na nehet, či pokud vám moc na higieně moc nesejde, zamíchat si pití prstem a hned víte, jestli vám někdo pití ,,neopepřil“.

Ne náhodou s tímto průkopnickým vynálezem přicházejí právě studenti z USA. Každý z nich zná ve svém okolí někoho, kdo se stal obětí takovéto praktiky. Statistiky hovoří jasně, každá pátá žena v USA se setkala s pokusem o znásilnění tímto způsobem. Drogy jako Rohypnol Xanax a GHB jsou relativně levné a snadno dostupné. S narůstajícím počtem takovýchto incidentů (z nichž mnoho jich není ani ohlášeno k vyšetřování) stoupá i počet jedinců, kteří již nehodlají nečině přihlížet (viz video níže)

Dalším nástrojem proti těmto neduhům by se mohl stát výrobek startupu pd.Id, který se taktéž zabývá rozborem pití před konzumací, byť poněkud sofistikovanějším způsobem.

Zdroje pro tento fakt: (ENG -undercovercolors.com) (ENG – themarysue.com) (ENG – buzfeed.com) (CZ – wiki.org)

Comments are closed