Hudba šitá kočkám na míru

Fakt120

 

Skupina vědců se rozhodla spojit s muzikanty a společně obohatit zvířecí životy o nový hudební rozměr. Podle všeho, se jim to podařilo. Na začátku bylo zjištění, že veškerá lidská hudba (ať již vážná, populární, rocková, hip-hop,…) drtivou většinu ostatních živočichů zrovna nenadchne (nanejvýš je jim nepříjemná a snaží se uniknout z jejího dosahu). Následovala analýza emočních reakcí na jednotlivé zvukové komponenty skladeb a bylo zjištěno, že odpovídají druhově kódovaným podvědomím reakcím.

 

Když zjednodušíme veškerou vědu tak v podstatě jde o to, že člověk reaguje zvýšením srdečního rytmu například na křik druhého člověka, ale poplašný výkřik sysla ho nechává chladným. Stejně to funguje i u zvířat. Lidské zvuky je prostě moc nezajímají…

 

Po dvouletém bádaní lidskou hudbou se vědcům vedeným Davidem Teiem podařilo sestavit hudbu ,,na míru“ pro opice a úspěšně je dokázal určitými skladbami hudby buď uklidnit, nebo rozrušit.

 

Vzhledem k tomu, že většina lidí, která vlastní domácího mazlíčka je ochotná do něj investovat mnohdy i značnou část svého příjmu, tak Vás jistě nepřekvapí, že se team ihned vrhnul na tvorbu hudby pro kočku domácí. Dle prvních reakcí kočičího publika se kupodivu tato hudba kočkám opravdu líbí (což dávají najevo vlastním způsobem -> tj. třou hlavou o zdroj zvuku – reproduktor).

 

Pokud máte doma nějaký kočičí exemplář, vyzkoušejte jim pustit jednu z následujících ukázek a dejte nám vědět, jak se líbí té Vaší dole v komentářích.

 

 

Kdo ví, možná právě začíná nová éra v hudebním průmyslu ;)

Kompletní kompilaci pro svou kočku si můžete objednat zde.

 

Zdroje pro tento fakt: (ENG – popsci.com) (ENG – appliedanimalbehaviour.com) (ENG – musicforcats.com)