Nezničitelný míč

Fakt63

V roce 2010 ho představil T. Jahnigen světu. K uvedení tohoto míče Tima inspiroval pohled na video ve zprávách, ve kterém děti v Darfůru hrály fotbal s chomáčem odpadků převázaným šňůrkou místo míče. V tu chvíli si Tim uvědomil, že svět potřebuje nezničitelný míč, se kterým se nikdo nebude muset obávat hrát na jakémkoliv terénu. Následně se při náhodné příležitosti Tim dostal do konverzace na toto téma se světoznámým umělcem Stingem (vl. jménem Gordon Matthew Thomas Sumner) a ten byl ihned jeho nápadem nadšen a nabídl mu svou podporu.

 

Tak vznikla nadace One Word Football, která se zabývá charitativní distribucí těchto míčů do rozvojových zemí. Celý koncept funguje na jednoduché bázi, každý zájemce o ,,nezničitelný“ míč si musí v podstatě koupit dva. Jeden pro sebe a druhý věnuje do rozvojové země. Zarputilý filantrop má ještě možnost nekoupit si žádný pro sebe a pouze odeslat peníze na jeden darovaný kus.

 

K dispozici jsou dvě velikosti – klasická 5ková a menší pro děti – 4ková a koupit si je můžete zde.

 

S kusem co Vám přijde, můžete dělat, co se Vám zlíbí. Spousta lidí si chválí, že si konečně může fotbal se svým psem. ;)

 

Závěrem je vhodné říct, že míč se hodí nejen na fotbal, ale na kterýkoliv míčový sport a měl by vám vydržet zatraceně dlouho… tedy je nutné brát v úvahu, že jsme v Čechách a takový nezničitelný míč může být velké lákadlo pro lecjaké nenechavce, takže se slovem napořád raději moc operovat nebudeme. + ještě je tu možnost požáru, který by se o míč s největší pravděpodobností také postaral.

 

Zdroje pro tento fakt: (ENG – oneworldfutbol.com) (ENG – wiki.com)

Comments are closed