Lidský diamant

Fakt91

K výrobě lidských diamantů přitom firma používá všeobecně známé procesy, které formují přírodní diamanty – obrovský tlak a velká teplota přemění strukturu uhlíku na diamant.

Proces kremace u typického dospělého jedince vygeneruje cca 2.5 kilogramu popela. Lidský diamant – nebo chcete-li ,,pamětní” diamant společnosti Algordanza je vyráběný z uhlíku obsaženého v tomto popelu. Potřebné množství popela se liší v závislosti na obsahu uhlíku v popelu zesnulého, všeobecně se ale dá říci, že k výrobě průměrného diamantu potřebuje firma alespoň 500 gramů popela. To znamená, že po Vaší smrti se teoreticky můžete darovat až 5 pozůstalým.

Základní cena za diamant bez laserového rytí je cca 100.000 Kč. Dále si do diamantu můžete přiobjednat speciální laserové rytí, které může obsahovat až 75 znaků (to je však takový objem, který se nedá bez použití zvětšení okem číst, pokud necháte vyrýt jen jméno s datem narození / smrti, tak může být velikost znaku větší).

Firma dokonce poskytuje předplacenou službu, kdy po Vaší smrti popel zpracuje do zvoleného množství diamantů a doručí je pozůstalým.

Službu si můžete dokonce před objednat a Algordanza za Vás všechno po Vaší smrti zařídí, takže pokud se chcete zářivě blýskat i po smrti, tak už víte jak na to ;)

Zdroje pro tento fakt: (ENG – algordanza.com)