Chuchvalec vlasů


Fakt84

Jméno rekordmanky je Ayperi Alekseeva a pochází z Kyrgyzstánu, její záliba je prostá sbírá vlasy z koberce a jí je. Když je vlasů v okolí nedostatek, tak se dokrmuje vlastními konečky.

Bohužel však pro Ayperi lidský vlas tvořený chitinem se v podstatě nedá strávit. Stejně jsou na tom například kočky. Taková kočka provádí své denní mytí tak, že se důkladně olizuje. Při tomto procesu spořádá nemalé množství vlastní srsti, která se také nedá strávit. Celou situaci kočka řeší automaticky tak, že se napase nejbližší okrasné květiny či trávy a veškerý obsah žaludku vyzvrátí, čímž se pročistí.

Ayperi se však kočičí metodou neinspirovala a tudíž veškerý nastřádaný poklad se v ní neustále hromadil. Její rodiče jí dovezli podvyživenou a ve velkých bolestech do nemocnice po té, co již nedokázala bezbolestně pozřít ani sklenici čisté vody.

Lékaři se rozhodli po rentgenu dívku okamžitě operovat a ke svému úžasu při operaci vyjmuli z dívky rekordní chuchvalec vlasů, který vážil neuvěřitelné 4 kilogramy! Po vyjmutí prostudovali operující lékaři záznamy z obdobných operací a zjistili, že mají co dočinění s mackem, který na světě ještě nebyl zdokumentován.

Ayperi sice lékařům slíbila, že poté co jí propustí do domácí léčby již nikdy vlasy jíst nebude, ale my z bychom na to nevsadili ani kamínek s beruškou, přeci jen, starých zvyků se zabavuje těžko a kdo by dokázal odolat opuštěnému, lahodnému vlasu na koberci….

  
Zdroje pro tento fakt: (ENG – dailymail.co.uk) (ENG – elitedaily.com)

Comments are closed