Církevní tajemství

Fakt100

Hned po Amazonu je Weltbild, sídlící v Augsburgu, druhým největším online distributorem knih v Německu a významným hráčem na poli mediální distribuce. Zaměstnává více než  6 000 lidí. Co je však zarážející je její církevní tajemství: repertoár, který by leckdo mohl nazvat jako neslučitelný s učením katolické církve.

Jde o více než 2.500 erotických knih dostupných skrze jejich online katalog zahrnuje tituly od Blue Panther Books jako například: „Anwaltshure“(překlad: Právníkovo děv*a), „Vögelbar“ (Šu*atelná) a ,,Schlampen-Internat“ (Ubytovna pro šla*ky).

Církev taktéž vlastní 50% podíl ve vydavatelské společnosti Droemer Knaur, která pornorafii přímo vyrábí. Čímž se de facto na této činnosti z 50% podílí. Jako ukázka jejich produkce může posloužit například titul nesoucí název ,,Sag Luder zu Mir!“ (Říkej mi dě*ko!)

Otázkou však je, jestli tento druh podnikání církvi (kromě ostudy) ještě vůbec něco nese. V lednu 2014 totiž požádala společnost Weltbild o ochranu před věřiteli a spravuje jí insolvenční správce s tím, že celá společnost by měla projít restrukturalizací. Jejich distribuce však nadále funguje a o možnost objednat si své knihy čtenáři, zatím, nepřijdou.

Zdroje pro tento fakt: (ENG – Worldcrunch.com) (ENG – reuters.com) (ENG – wiki.org) (ENG – ibtimes.com)