Simona Halep aneb když méně znamená více

sablon29Simona Halep – soukromý život
Narodila se roku 1991 v jihorumunské Konstantě do rodiny Arumunů. Otec Stere Halep hrál nižší fotbalovou ligu za klub Săgeata Stejaru. Vlastní mlékarenskou firmu.

S tenisem začala ve čtyřech letech, když se chtěla vyrovnat staršímu bratru. Od šesti let zahájila denní tréninky. V šestnácti letech se přestěhovala do Bukurešti, aby mohla lépe rozvinout svou kariéru.

V létě 2009, před osmnáctými narozeninami, se rozhodla podstoupit zmenšení prsou (redukci) z velikosti 34DD na 34C, protože jejich větší objem hráčce ztěžoval hru. K zákroku uvedla: „Ta hmotnost mi dělá problémy. Během hry se necítím dobře a nejsem schopná rychle reagovat. Ani se mně nelíbí v běžném životě. Operaci bych podstoupila, i pokud bych nebyla sportovkyní“. Mezi další problémy se řadila bolest zad. Od zákroku vystoupala ve světové klasifikaci o více než 450 míst. 

Kariéra

Simona Halepová je rumunská profesionální tenistka, která na okruh ITF vstoupila v roce 2006 a další čtyři sezóny se pohybovala převážně na něm. V květnu 2007 si připsala první dva tituly ITF na turnaji v Bukurešti. V rámci tohoto okruhu vyhrála celkem šest turnajů ve dvouhře a čtyři ve čtyřhře.

Na konci sezóny 2012 se poprvé podívala do elitní padesátky světové klasifikace. Mezi červnem a listopadem 2013 pak na okruhu WTA Tour získala šest singlových titulů, v Norimberku, Hertogenboschi, Budapešti, New Havenu, Moskvě a na sofijském Turnaji šampionek. Celkově vyhrála sedm turnajů ve dvouhře. Prvních šest trofejí WTA v jediném roce vybojovala naposledy před ní Steffi Grafová v sezóně 1986, když dominovala na sedmi událostech.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v červnu 2014 na 3. místě – nejlépe postavená Rumunka od zavedení světové klasifikace v listopadu 1975. Ve čtyřhře pak figurovala na svém maximu v květnu 2012 na 146. místě. Trénuje ji Wim Fissette.

V juniorské kategorii zvítězila ve dvouhře French Open 2008, když ve finále porazilakrajanku Elenu Bogdanovou poměrem 6–4, 6–7 a 6–2. V seniorské kategorii došla nejdále do finále French Open 2014, v němž nestačila na Marii Šarapovovou po třísetovém průběhu.

V rumunském fedcupovém týmu debutovala v roce 2010 v lisabonské 1. skupině, když se družstvo snažilo probojovat do baráže druhé světové skupiny. Debut oslavila třemi singlovými vítězstvími, přesto Rumunky do baráže neprošly. Do roku 2015 v soutěži nastoupila k dvanácti mezistátním utkáním s bilancí 9–2 ve dvouhře a 2–3 ve čtyřhře.

V roce 2013 ji Ženská tenisová asociace vyhlásila tenistkou s největším zlepšením.

Zdroje pro tento fakt: (Článek v daily.mail.uk) (WTA) (Eng-WiKi) (Eng – ITF) (Zivotopis osobnosti)

Comments are closed